روانشناسی

چرا زنان ناز می کنند؟؟

روانشناسی مدرن آنقدر پیشرفت کرده است. که برای هر رفتاری از انسان پاسخی دارد. نازکردن یکی از آن رفتارهای زنانه و بچگانه است. که در ذات زن وجود دارد. زن برای ناز کردن آفریده شده و مرد برای ناز کشیدن.

اگر زن ناز می کند. کودک درون او هنوز زنده است. نیاز به توجه دارد.

یکی از جدیدترین تحقیقات که در فصلنامه European Journal of Personality منتشر شده است توانسته است بخشی از دلائل نازِ معشوق و اینکه دستیابی به او باید سخت باشد را توضیح دهد. به نظر می رسد زنان از دوران اجداد باستانی تاکنون، به طور عمد به مردانی که به آنها اظهار علاقه می کردند روی خوش نشان نمی دادند تا بتوانند مردی که انرژی بیشتر برای خواستن و دست یابی به آنها نشان می دهند را از بقیه جدا سازند.

نویسنده این مقاله تحقیقی دکتر پیتر جانسون دستیار پروفسور دانشکده روانشناسی دانشگاه استرالیایی Western Sydney می گوید: « چون ارزش بیولوژیک زنان در مرحله جفت یابی بیشتر از مردان است زنان بیشتر از مردان از  شیوه ناز کردن برای تشخیص جفت مناسب استفاده می کنند.»  او در ضمن می افزاید « اما مردانی که تلاش می کنند دست نیافتنی تر باشند شانس جفت یابی و رابطه جنسی شان کمتر خواهد شد.»

تحقیق فوق که بر روی  گروه های چند صد نفره از دانشجویان امریکایی صورت گرفته است شاید به خاطر شرائط مشخص زندگی دانشجویی، شاید تفاوت هایی با سایر گروه های سنی و اجتماعی پیدا کند ولی روند عمومی رفتارها و واکنش ها می تواند از عمومیت نسبی برخوردار باشد.

در یکی از تحقیقات، محققین لیست بلند بالایی از ترفندهای رفتاری را در برابر ۵۰۰ دانشجوی دختر و پسر قرار می دهند تا از میان آتها، کلک مورد علاقه شان را مشخص کنند. در این سنجش، ادای « حس اعتماد زیاد داشتن» و « مشغول صحبت با دیگری هستم» بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار گرفته است. در مجموع، در این بخش از تحقیق، مشاهده شده است که زنان بیشتر از مردان از این ترفندهای رفتاری استفاده می کنند.

در تحقیق دیگر، از ۳۰۰ دانشجوی امریکایی خواسته شده است تا از درون لیست دلائلی که در حین جفت یابی در رفتار زوج ها برای گریز پا بودن بروز می کند دو مورد را دستچین کنند که از این میان « وانمود کردن به دستیابی سخت تر، باعث خواستنی تر شدن فرد مزبور می شود» و « یافتن فردی که از تعهد بیشتری برخوردار است» توسط آنها برجسته شده است.

وقتی پای خرج کردن پول و گذراندن وقت و توجه برای دستیابی به یک جفت مورد علاقه به میان می آید یک گروه دیگر متشکل از ۴۲۵ دانشجوی امریکایی اذعان داشته اند که هر چقدر فرد مورد علاقه شان دست نیافتنی تر باشد میل بیشتری برای توجه و حتی صرف هزینه و وقت برای انها ایجاد می شود.

منبع:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/per.1881/abstract

برچسب ها

آریوبرزن

آریو اشراقی هستم مدیر سایت وب آریو از بچه های خونگرم جنوب ( خوزستان )، خوشحال میشم که با اشتراک گذاری مطالب، سایت منو حمایت کنید. در ضمن عضویت در کانال تلگرام وب آریو یادتون نره!! @webario

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن