سئوی سایت

چرا گوگل مطالب سایت شما را دیر ایندکس می کند؟

یکی از شاخص های سئو بودن سایت ایندکس سریع مطالب سایت توسط گوگل است. سایت هایی که سئو باشند. مطالب آن پس از چند دقیقه و نهایت یک ساعت توسط گوگل ایندکس می شوند. اما گوگل مطالب بعضی از سایت ها را چند روز بعد ایندکس می کند. با وب آریو همراه باشید. تا دلایل کندی ایندکس شدن مطالب گوگل در سایت را پیدا کنید.

به روز بودن سایت:

سایت هایی که هر روز آپدیت می شوند. گوگل پس از چند ماه مطالب آنها را روزانه و لحظه ای ایندکس می کند. به عبارت دیگر گوگل به این سایت ها هر لحظه سر می زند. تا از آپدیت شدن سایت آنها با خبر شود. پس سعی کنید. سایت خود را هر روز آپدیت کنید.

عدم اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی:

یکی از راه های خبر کردن گوگل از آپدیت شدن سایت شما و وادار کردن گوگل به ایندکس سریع مطالب اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی است.

استفاده نادرست از نقشه سایت گوگل :

نقشه سایت گوگل با هدف معرفی تغییرات صفحات سایت تعریف می شود و یک فایل پویا است. به این معنی که هر زمانی که محتوای یک صفحه تغییر کند نقشه سایت نیز باید تغییر کند. متاسفانه بسیاری از مدیران سایت ها یک فایل استاتیک و ثابت را به عنوان نقشه سایت خود به گوگل معرفی میکنند و همین موضوع باعث ایندکس نشدن صفحات و یا کندی ایندکس آنها می شود.

عدم استفاده از نقشه سایت گوگل :

در صورتی که سایت شما نقشه سایت نداشته باشد گوگل خودش تصمیم میگیرد که با چه سرعتی صفحات سایت شما را بررسی کند. در صورتی که فرکانس بروزرسانی اطلاعات شما کم باشد و نقشه سایت را تعریف نکرده باشید سرعت ایندکس مطالب سایت شما به شدت کاهش پیدا می کند. البته استفاده از نقشه سایت گوگل همیشه ضروری نیست و برای سایت های خیلی بزرگ که مطالب زیادی دارند در برخی مواقع پیشنهاد میشود که به جای استفاده از نقشه سایت اجازه بدهند تا گوگل خودش مطالب آنها را پیدا کند.

عدم وجود لینکهای داخلی و خارجی مناسب:

در صورتی که صفحات شما از داخل سایت و خارج از آن لینک نشده باشند گوگل به راحتی آن صفحه را پیدا نمی کند و نمیتواند تغییرات آن را بیابد.

سرعت سایت :

اگر سرعت لود شدن صفحات سایت شما کند باشد، گوگل به جای ایندکس کردن صفحات سایت شما به سراغ سایت های دیگر می رود و اطلاعات آنها را ایندکس می کند.

سرعت بروزرسانی اطلاعات :

خزنده گوگل سرعت خود را با سرعت بروزرسانی اطلاعات توسط شما وفق می دهد، به عنوان مثال اگر شما روزی یک مطلب در سایت بگذارید خزنده گوگل نیز روزی یکبار به سایت شما سر خواهد زد و اگر روزی 100 مطلب در سایت بگذارید خزنده گوگل سرعت خود را افزایش خواهد داد تا بتواند مطالب جدید شما را ایندکس کند. بنابراین فرکانس ایندکس شدن مطالب شما به فرکانس بروزرسانی مطالب شما وابسته است.

طراحی سایت نامناسب:

در صورتی که ساختار سایت به گونه ای باشد که گوگل نتواند لینکهای داخلی سایت شما را پیدا کند و یا در پیدا کردن محتوای سایت شما دچار مشکل شود، در ایندکس شدن سایت شما مشکل اساسی ایجاد خواهد شد.

قطع شدن سایت :

در صورتی که سایت شما قطع شود و یا سرور شما با مشکل مواجه شود گوگل در اولین مرحله ایندکس کردن مطالب را متوقف می کند، سپس یک روز بعد به سایت شما مراجعه می کند تا ببیند که مشکل برطرف شده یا خیر، در صورتی که مشکل برطرف نشده باشد گوگل سایت شما را از نتایج حذف خواهد کرد و خزنده گوگل صفحات شما را ایندکس نمیکند تا زمانی که مجددا سایت به حالت عادی برگردد، پس از این زمان مدتی طول خواهد کشید که مجددا سرعت ایندکس صفحات شما به حالت قبل برگردد. در این مورد قبلا در مقاله آیا افت سایت مبنی بر پنالتی شدن از طرف گوگل و اسپم بودن آن است توضیحات لازم را داده ام.

برچسب ها

آریوبرزن

آریو اشراقی هستم مدیر سایت وب آریو از بچه های خونگرم جنوب ( خوزستان )، خوشحال میشم که با اشتراک گذاری مطالب، سایت منو حمایت کنید. در ضمن عضویت در کانال تلگرام وب آریو یادتون نره!! @webario

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن