اینترنتتکنولوژی

لای فای Li-Fi با سرعت 100 گیگ در ثانیه جایگزین وای فای خواهد شد

مدتی است که در اخبار دنیای تک از پدیده جدید به نام اینترنت Li_Fi صحبت می شود. مطمئنا برای شما هم سئوال این Li_Fi چیست؟ سرعت اینترنت لای فای Li_Fi چقدر است؟ آیا دستگاهای هوشمند موبایل، کامپیوتر و دستگاه های اینترنت اشیا از چنین سرعت پشتیبانی می کنند؟

لای فای یک ارتباط دو طرفه سریع و وایرلس هست که چندی پیش توسط پروفسور هارالد هاس در دانشگاه اسکاتلند طراحی شده که سرعت آن صدبرابر وای فای عنوان می شود.
شاید تعجب کنید که با وجود تکنولوژی لای فای می توان اینترنت وایرلس با سرعت ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه داشته باشیم که این سرعت باورنکردنی باشد.
لای فای همچون تکنولوژی اینفرارد کار می کند و اساس کار لای فای به این شکل می باشد که از لامپ های LED مخصوص که به یک منبع اطلاعات همچون اینترنت یا سرور متصل می باشد اطلاعات را با سرعت زیادی به یک گیرنده همچون لپ تاپ، موبایل و یا هر وسیله دیجیتالی دیگر که گیرنده نوری دارد انتقال می دهد.
امتیازات لای فای را می توان به سرعت بسیار بالا که معادل ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه است اشاره داشت . پهنای باندلای فای به خاطر طیف امواج نوری می تواند ۱۰ هزار برابر وای فای باشد. لای فای دارای امنیت بیشتری می باشد.برای مراکزی که نگران از هک توسط هکرها به دلیل امواج وای فای بودند دیگر این دغدغه از بین می رود زیرا لای فای تنها در مکان های قابل دسترس است که لامپ ها در آنجا روشن باشد.امواج لای فای برای بدن به هیچ وجه مضر نمی باشد ومصرف لامپ های LED نیز بسیار کمتر از لامپ های معمولی است.

برچسب ها

آریوبرزن

آریو اشراقی هستم مدیر سایت وب آریو از بچه های خونگرم جنوب ( خوزستان )، خوشحال میشم که با اشتراک گذاری مطالب، سایت منو حمایت کنید. در ضمن عضویت در کانال تلگرام وب آریو یادتون نره!! @webario

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن