سرگرمی

مرگبارترین رودخانه های جهان

رودخانه و دریاچه ها اگر چه مایه حیات بشریت و باعث رونق کشاورزی هستند. حتی رونق کشاورزی و صنعتی, ارتباطی جهان مدیون آنهاست. اما گاهی باعث جدایی و تفکیک انسان ها از همدیگر می شدند. گاه مانعی بر سر راه ایجاد رابطه میان انسان ها و حتی حیوانات بودند. بعضی از رودخانه آنچنان خطرناک هستند. کمتر کسی جرات ورد به آنها را دارد. هر چند وسایل ارتباطی جدید و مدرن این مشکل را حل کرده است. اما همچنان بعضی از دریاچه ها و رودخانه ها بخاطر شرایط زیست محیطی امکان استفاده انسان از آنها میسر نیست.  در این پست شما را با مرگبارترین و خطرناک ترین رودخانه های جهان آشنا خواهیم کرد. پس با وب آریو همراه باشید.

1. رودخانه ریو تینتو، اسپانیا

وحشتناک ترین رودخانه های جهان

 رودخانه ریو تینتو، اسپانیا یکی از کشنده ترین رودخانه های جهان
حتما شما هم با دیدن رنگ قرمز این روزخانه به غیرعادی بودن آن شک می کنید. رودخانه ریو تینتو در اسپانیا رودخانه ای اسیدی با pH 1.7 تا 2.5 است. این رودخانه یکی از بزرگترین محل هایی است که رسوبات سولفید آهن در آن موجود و حاوی فلزات سنگینی مانند طلا، نقره و مس است که آن را تبدیل به یکی از رودخانه های مشهور در طول تاریخ کرده است. رودخانه ریو تینتو که رنگی طبیعی ندارد بر اثر پنج هزار سال عملیات معدنی به این حالت تبدیل شده است و محققان چرخه زیستی این رودخانه را آلوده ترین چرخه بر روی زمین می دانند.

2. رودخانه سیتاروم، جاوه غربی، اندونزی

  وحشتناک ترین رودخانه های جهان

زباله های غیر قابل تجزیه در رودخانه سیتاروم اندونزی باعث سمی شدن آب آن شده است
متاسفانه عاملی که این رودخانه را کشنده و خطرناک کرده است، زباله هایی است که انسان ها در طبیعت رها کرده اند. زباله های غیر قابل تجزیه و مواد شیمیایی مضر موجود در این رودخانه، باعث آلوده شدن آن شده است. بیش از 200 کارخانه پارچه در اطراف این رودخانه قرار دارد که رنگ و مواد شیمیایی خود مانند آرسنیک و جیوه را به داخل آن می ریزند. علاوه بر آن ساکنین این منطقه  نیز رودخانه را مانند مکانی برای خالی کردن زباله های خود می دانند که تمام آنها بر کشنده بودن آن های آن تاثیر دارد. هیچ کس آنقدر نادان نیست که از آب این رودخانه بنوشد.
3. دریاچه بویلینگ (جوشان)، دومینیکا

وحشتناک ترین رودخانه های جهان

  دریاچه بویلینگ دومینیکا ،دومین دریاچه بزرگ آب جوش و کشنده ترین دریاچه جهان

این دریاچه دومین دریاچه بزرگ آب جوش است. دمای آب آن حدود 180 تا 197 درجه فارنهایت (82 تا 92 درجه سانتی گراد) است. البته به دلیل جوشیدن مدام این آب و خطراتی که به همراه دارد، درباره دمای مرکز این دریاچه تا به حالی اطلاعاتی به دست نیامده است.
4.دریاچه کیوو، آفریقا

  وحشتناک ترین رودخانه های جهان

 دریاچه ی کشنده کیوو، یکی از دریاچه‌های بزرگ آفریقا است

دریاچه کیوو یکی از دریاچه‌های بزرگ آفریقا است که در میان دو کشور جمهوری دمکراتیک کنگو و رواندا قرار دارد. این دریاچه در دره ای و از شکاف زمین با عمقی 485 متر بوجود آمده است، اطراف آن نیز کوههای آتش فشانی فعال قرار دارد. عاملی که این دریاچه را خطرناک می کند، وجود بیش از 250 کیلومتر مکعب دی‌اکسید کربن و 65 کیلومتر مکعب گاز متان است. در حال حاضر، فشار آب دو برابر فشار گازهای آن است و بدین معنی است که فوران آب در آن کاهش یافته و می تواند در آن شنا کرد.

5. مرداب آبی، دربی‌شر، انگلستان

     وحشتناک ترین رودخانه های جهان

  مرداب آبی انگلستان موجب عفونت های قارچی مانند مشکلات پوستی و معده می شود
این مرداب به دلیل رنگ آبی و منحصر بفردش، به این نام خوانده می شود. علارغم هشدارها، ساکنین این منطقه در آن شنا می کنند. اما چرا این رودخانه خطرناک است؟ نخست آن که آب آن آمونیاکی با سطح PH 11.3 دارد که به شدت قلیایی است و موجب عفونت های قارچی مانند مشکلات پوستی و معده می شود. در ثانی این رودخانه شامل زباله هایی مانند قطعات خودرو، حیوانات مرده، و مدفوع است. شورای امنیت برای اینکه مردم را به خطرات آن آگاه کنند، تصمیم گرفته اند که رنگ آن را به سیاه تغییر دهند.

6. چاه یعقوب، تگزاس، آمریکا

     وحشتناک ترین رودخانه های جهان

چاه یعقوب، تگزاس، آمریکا یکی از خطرناک ترین مکان ها برای شیرجه زدن است

این رودخانه یکی از خطرناک ترین مکان ها برای شیرجه زدن است که تا به حال جان بیش از 8 نفر را گرفته است. این چاه در نگاه اول چشمه ای بی خطر به نظر می رسد. دهانه آن فقط 4 متر است اما در چند متر پایین تر از سطح آب آن، 4 حفره متصل به هم وجود دارد. اگر 9 متر به عمق آن بروید، با اولین حفره مواجه می شوید، دومین حفره در 24 متری زیر آن قرار دارد. ورودی حفره چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تا بحال به آنجا رسیده است. به نظر می رسد که این رودخانه راه گریز دارد اما شناگران را در دام خود گیر می اندازد. عمق کلی این چاه 40 متر است.
7. دریاچه کاراچای، روسیه

   وحشتناک ترین رودخانه های جهان

 دریاچه کاراچای، روسیه به دلیل رادیواکتیوهای اطراف آن، یکی از آلوده ترین رودخانه های جهان است
این دریاچه در جنوب روسیه قرار دارد و به دلیل رادیواکتیوهای اطراف آن، یکی از آلوده ترین رودخانه های جهان است. این آلودگی از یکی از کارخانه های ساخت اسلاح هسته ای تولید می شود. حادثه اتمی چرنوبیل نیز به آلودگی آن دامن زده است و خطر ابتلا به سرطان و نقص های مادرزادی را میان ساکنین اطراف این منطقه افزایش می دهد.

8. رود پوتوماک، آمریکا

    وحشتناک ترین رودخانه های جهان

 رود پوتوماک، آمریکا یکی از کشنده ترین رودخانه های جهان
رود پوتوماک از رودهای مهم ایالات متحده آمریکا و رودی است که از واشنگتن دی سی می‌گذرد. اگر چه این رودخانه محل تفریحاتی مانند قایق سواری، ماهی گیری و پیاده روی افراد است اما در خطرناک بودن آن هیچ شکی وجود ندارد. جریان های زیر آبی این رودخانه به قدری قوی است که شناگران یا افرادی را که به داخل این رودخانه پرت می شوند، در خود فرو می برد. گول آرامش آن را نخورید.

برچسب ها

آریوبرزن

آریو اشراقی هستم مدیر سایت وب آریو از بچه های خونگرم جنوب ( خوزستان )، خوشحال میشم که با اشتراک گذاری مطالب، سایت منو حمایت کنید. در ضمن عضویت در کانال تلگرام وب آریو یادتون نره!! @webario

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن