سرگرمی

تاثیرات آفتاب بر موی سر

گرمای تابستان بر روی هر چیزی تاثیرات منفی خاص خود را دارد.

ممکن است تمام سال موهایی سالم و خوب داشته باشید ولی تابستان ها موهایتان بی جان و  بد حالت می شود. ولی چرا؟ این به خاطر رطوبت بالای پوست سر در تابستان است که موها را بی حالت می کند.

آیا تابش گرما بر موی سر باعث چنین مشکلی می شود؟؟

عرق کردن در تابستان مشکلات موی سر مانند ریزش مو، وز شدن، موخوره و شوره سر را افزایش می دهد.
آفتاب گرم تابستان رحمی ندارد و هر آنچه بر سر راهش باشد خشک میکند، از جمله موی سر را.
تابستان سبب خشکی و آفتاب سوختگی می شود. خشکی بیش از حد پوست سر می تواند سبب صدمه به ریشه موها می شود.
آفتاب باعث خشکی می شود، چاره چیست؟ نرم کننده بیشتر؟ این بزرگترین اشتباه است.
حتی شستشوی هر روز و بیش از حد موها هم چاره نیست.
موها در معرض آفتاب، آفتاب سوخته می شوندو قهوه ای رنگ می گردند. موهای رنگ شده هم کم رنگ یا رنگ پریده می شوند.
اگر موهایتان بیش از حد چرب است، ممکن است به علت تعریق بسیار زیاد باشد.

حفاظت از موهایتان در فصل تابستان

موهای ما در طول تابستان به روش های گوناگونی صدمه می بیند؛ همچون اشعه های مضر آفتاب، تعریق، رطوبت، گذراندن زمان زیاد در استخر و مضرات کلر. گر چه همه اینها می توانند صدمات بلند مدت به موهایتان وارد کنند، تنها کمی مراقبت از آنها می تواند زیبایی موهای شما را حفظ کند. گر چه به محصولات بهداشتی که برای موهای شما مناسب است رسیده اید ولی باز چند نکته را در ذهن داشته باشید…

نوع پوست سر – چرب، خشک، شوره سر، خارش پوست سر، یا ترکیبی از آنها.
نوع مو-صاف، فر، رنگ شده، صاف شده و …

در استفاده از لوازم آرایش زیاده روی نکنید.

تابستان موهای شما را خشک و آسیب پذیر می کند پس مراقب استفاده از هر گونه ماده شیمیایی در این فص باشید. اگر واقعا مایلید موهایتان را در این فصل رنگ کنید حتما یک ماه قبل از اینکه تابش آفتاب به بیشترین حد خود برسد اینکار را انجام دهید.

نرم کننده موهایتان را دوست داشته باشید.

تابستان موها را خشک میکند پس با نرم کننده به باز گرداندن رطوبت به آنها کمک کنید. اگر زیاد به استخر می روید فراموش نکنید که کمی نرم کننده روی موهایتان بزنید و بعد کلاه شنا را سر کنید.

مراقب شستشو با شامپو باشید.

در  حالیکه شامپو زدن به موها احساس خوبی به شما میدهد ولی به همان میزان هم می تواند برای موهایتان مضر باشد و مو و پوست سرتان را خشک کند. یا حتی سبب تعریق بیشتر شود. با شامپو پوست سرتان را بشویید، کف آن سبب تمیز ساقه موها خوهد شد.

شنا کردن:

شما هم شنا کردن در تابستان را دوست دارید؟ اگر چنین است از شامپو زدن به موهایتان قبل از شنا خودداری کنید. این کار باعث می شود روغن های مفید مو از بین بروند. بعد از استخر یک دوش سریع بگیرید و به موهایتان شامپو بزنید و تر جیحا شامپویی استفاده کنید که حاوی اسید تترا اتلین استیک باشد. زیرا مضرات کلر روی موهایتان را کاهش میدهد.

از گرمای زیاد دوری کنید.

آفتاب به اندازه کافی به موهایتان گرما میدهد پس از گرمای زیادی سشوآر دوری کنید.

موهایتان را کوتاه کنید.

خشکی موها در تابستان باعث موخوره می شود که این نتنها سلامت نیست بلکه زیبا هم نیست. پس شاید تابستان فرصت خوبی برای امتحان کردن مدل های جدید مو باشد. اگر خیلی تمایلی به کوتاه کردن موهایتان ندارید، پس حداقل نوک موهایتان را کمی کوتاه کنید.

به رنگ موهایتان اهمیت بدهید.

اگر به تازگی موهایتان را رنگ کرده اید و یا موهای رنگ شده دارید، باید در تابستان مراقبت بیشتری از آنها بکنید. زمان انتخاب محصولات مراقبت از مو به سراغ آنهایی بروید که مخصوصا برای موهای رنگ شده تهیه شده اند. اگ تازه موهایتان را رنگ کرده اید آنها را از تابش مستقیم آفتاب دور نگاه دارید.

ضدآفتاب

بهترین راه محافظت از موها از آفتاب پوشیدن روسری است. می توانید از کرم های ضدآفتاب هم استفاده کنید. فقط دقت کنید که به محض اینکه به خانه رسیدید موهایتان را بشویید.

وز شدن موهایتان را کنترل کنید.

موها در تابستان بیشتر وز می کنند. پس به سراغ مدل های جدید بستن مو بروید. بستن موها رو به بالا و دم اسبی کردنشان هم از وز کردن آنها می کاهد و هم از تعریق.

مایعات زیاد

در حالیکه همه نکات بالا را انجام میدهید، اگر به میزان کافی آب نخورید به هدفتان نمی رسید. مو و پوست شما مستقیما از میزان آبی که می نوشید تاثیر می گیرند. پس به سراغ نوشیدنی ها خنک بروید تا موهای شما هم حس خنکی بیشتری داشته باشند. میوه و سبزیجات تازه را به رژیم غذاییتان وارد کنید. اینها بیشترین چیزهایی است که موهایتان در تابستان نیاز دارند.

کمک شستشو!

درست است که در تابستان موها بیشتر کثیف می شوند و شستشوی مرتب یک ضرورت است ولی شستشو با شامپو تنها گزینه نیست. می توانید از نرم کننده هم برای شستن موهایتان استفاده کنید. موهایتان را مرطوب کنید و به آن نرم کننده بزنید و بعد از ۲ دقیقه آنها را آبکشی کنید. این روش موهای شما را تمیز میکند و از مصرف شامپو تا ۳ یا ۴ روز صرفه جویی.

خشک شویی:

موهایتن چرب است و فکر مکنید باید آنها را باشامپو بشویید؟ از شستشوی خشک استفاده کنید. شامپوهای مخصوص این نوع از شستشو موجود است.حتی از پودر بچه هم می توانید استفاده کنید. این یکی از ساده ترین روش های مراقبت از مو در تابستان می باشد.

تابستان زمان حساسی است و مراقبت از مو بسیار مهم. موها خشکتر، نازکتر و شکننده تر می شوند. از این رو مراقلت و تامین رطوبت موها در این فصل بسیار ضروری است.

انتخاب درست محصولات مراقبت از مو

به دنبال محصولاتی که برچسب آبرسان یا مرطوب کننده دارد بروید. از هر محصولی که حاوی ترکیبات الکلی است دوری کنید و همچنین محصولات حجم دهنده مو. زیرا چنین محصولاتی موها را بیشتر خشک می کنند.

مراقبت در شب

کمی نرم کننده را روی موهایتان بزنید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید. صبح با موهای نرم و هیدراته شده برخیزید.

برچسب ها

آریوبرزن

آریو اشراقی هستم مدیر سایت وب آریو از بچه های خونگرم جنوب ( خوزستان )، خوشحال میشم که با اشتراک گذاری مطالب، سایت منو حمایت کنید. در ضمن عضویت در کانال تلگرام وب آریو یادتون نره!! @webario

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن